Καλώς ήρθατε στην επίσημη ιστοσελίδα της ASPIDA F.C. Sweet Waters Μια νέα ποδοσφαιρική ομάδα 8χ8 ξεκινά την πορεία της στα ελληνικά γήπεδα.Ιδρύθηκε τον Οκτώβριο του 2007 στην περιοχή γλυκά νερά από μια τρελοπαρεα 10 άπαικτων.Εδω και 4 χρονιά συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα 8χ8 στο fair play στην Ανθούσα. Εδώ θα βρείτε ότι χρειάζεστε για την ενημέρωσή σας.

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Τρίτη και ώρα 8.15 στο γήπεδο με την άσπρη εμφάνιση.
παίζουμε με τους ορτιμα.

Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2009

ΞΕΝΕΡΩΜΑ

Τη Πέμπτη το βράδυ πραγματοποιήθηκε το χειρότερο σενάριο για μια ομάδα ποδοσφαίρου, που νικάς με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο και χάνεις ένα λεπτό πριν την λήξη του αγώνα με 3-4 ,ξενερωμα.Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΣΠΙΔΑ έπαιξε με τη μπάλα κατω και με σίγουρη κυκλοφορία στην άμυνα, προηγήθηκε εύκολα με 3-0.Στο δεύτερο μερος θυμηθήκαμε πάλη τον κακό μας εαυτό και κάναμε ήρωες την αντίπαλη ομάδα dead meat.Από αυτόν των αγώνα κρατάμε το πρώτο ημίχρονο που μου άρεσε ο σταθερός στο τέρμα Κώστας,ο Χάρης σε ένα νέο ρόλο(κέντρο-άμυνα) έπαιξε μπάλα μετά από καιρό, το δίδυμο στην άμυνα άγγελος αυγουστης.Θετικό ήταν και το ντεμπούτο του Αντώνη με γκολ,δεν βγάζει μάτια άλλα μπορεί να βοηθήσει.Τελευταίο άφησα τον Τσαλα, είναι πολυτέλεια που έχουμε αυτόν τον παίκτη στην ομάδα μας,από τα 64 γκολ που πετύχαμε μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα τα 36 τα έβαλε ο Τσαλας.Γεγονός είναι πως ματώνουμε σαν ομάδα να βάλουμε γκολ,πρέπει να ματώνουμε και για να μην φάμε γκολ, να πέφτουνε κορμιά.Πάμε γερά άμυνα, με νίκη 1-0 μπορούμε?