Καλώς ήρθατε στην επίσημη ιστοσελίδα της ASPIDA F.C. Sweet Waters Μια νέα ποδοσφαιρική ομάδα 8χ8 ξεκινά την πορεία της στα ελληνικά γήπεδα.Ιδρύθηκε τον Οκτώβριο του 2007 στην περιοχή γλυκά νερά από μια τρελοπαρεα 10 άπαικτων.Εδω και 4 χρονιά συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα 8χ8 στο fair play στην Ανθούσα. Εδώ θα βρείτε ότι χρειάζεστε για την ενημέρωσή σας.

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Τρίτη και ώρα 8.15 στο γήπεδο με την άσπρη εμφάνιση.
παίζουμε με τους ορτιμα.

Παρασκευή 13 Μαρτίου 2009

ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ

Ομάδα πρώτου ημιχρόνου είναι οι sweet waters σε πολλούς αγώνες φέτος,έτσι και χτες στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε στρωτό και καλό ποδόσφαιρο.Το πρόβλημα είναι στο δεύτερο και ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου τρώμε και τα περισσότερα γκολ ,κλανουμε από αντοχή.Στο χτεσινό αγώνα με τους abelogarden παίξαμε καλά στο πρώτο μέρος,με ηρεμία ψυχραιμία στο παιχνίδι μας όπου κραταγαμε τις θέσεις μας γυρναγαμε την μπάλα σίγουρα και επιβάλαμε τον ρυθμό μας.Αυτό πρέπει να γίνεται και στο δεύτερο ημίχρονο.Θετικό είναι πως δείξαμε διάθεση να παίξουμε και παίξαμε μπάλα σε ένα αγώνα που ερωτηματικό αποτέλεσαν οι πολλές ελλείψεις αλλά και οι παίκτες που έδωσαν το παρών ήταν μαχητές.Για την ιστορία η ΑΣΠΙΔΑ έχασε με 5-2.