Καλώς ήρθατε στην επίσημη ιστοσελίδα της ASPIDA F.C. Sweet Waters Μια νέα ποδοσφαιρική ομάδα 8χ8 ξεκινά την πορεία της στα ελληνικά γήπεδα.Ιδρύθηκε τον Οκτώβριο του 2007 στην περιοχή γλυκά νερά από μια τρελοπαρεα 10 άπαικτων.Εδω και 4 χρονιά συμμετέχουμε στο πρωτάθλημα 8χ8 στο fair play στην Ανθούσα. Εδώ θα βρείτε ότι χρειάζεστε για την ενημέρωσή σας.

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Τρίτη και ώρα 8.15 στο γήπεδο με την άσπρη εμφάνιση.
παίζουμε με τους ορτιμα.

Παρασκευή 24 Απριλίου 2009

SEXY TEAM

Άρεσε η ΑΣΠΙΔΑ. Άρεσε και κέρδισε, για την ακρίβεια διέλυσε τους boca. Βρήκε ρυθμό, έτρεξε, πίεσε, σκόραρε. Πολύ απλά ήταν η ΑΣΠΙΔΑ. ΟΙ Sweet Waters που όλοι ξέρουμε και θέλουμε να βλέπουμε ξανά και ξανά. Συγχαρητήρια για αυτή την καλή εμφάνιση, για αυτή την νίκη με το μεγάλο σκορ. Σε όλο το ματς η ΑΣΠΙΔΑ επικράτησε κατά κράτος, έλεγχε το ρυθμό και κρατούσε μακριά τους αντιπάλους από το τέρμα της. Στο πρώτο μέρος οι Sweet Waters προηγούνταν με 6-2 παίζοντας απίστευτο επιθετικό ποδόσφαιρο. Η επιθετική γραμμή πετούσε φωτιές, Διονύσης (5),Χάρης (4),τσαλας (4),gustavos (1),bil boul (1) πέτυχαν τα γκολ για την ΑΣΠΙΔΑ και το κοντέρ σταμάτησε στο δεκαπέντε(15). Πολύ καλός και ο Κώστας (το βουνό) ο οποίος προδόθηκε από την άμυνα του και δέχθηκε δέκα γκολ.Τελικό σκορ 15-10.Από το παιχνίδι κρατάμε το πρώτο εντυπωσιακό ημίχρονο, τα πανέμορφα γκολ αλλά δεν μπορούμε να αφήσουμε ασχολίαστα την αδιαφορία στην άμυνα,τα δέκα γκολ είναι πολλά. Προχωράμε ακόμα πιο δυνατά, να τελειώσει η κανονική περίοδος με το απόλυτο των νικών και με όμορφη μπάλα.